Warning: substr() expects parameter 2 to be long, string given in /usr/home/pttkostrow2019/domains/turystyka.iostrow.com/public_html/index.php on line 296 PIT >> Zwiedzanie Ostrowa
login
hasło

Zapraszamy Państwa do zwiedzania Ostrowa Wielkopolskiego.


Wzorem lat ubiegłych kontynuujemy oprowadzanie po Ostrowskim Trakcie Kultury. W bieżącym roku dodatkowo proponujemy wycieczki tematyczne:

  • Miejsca związane z odzyskaniem niepodległości.
  • Zabytki architektury w naszym mieście.
  • Ostrowskie jabłuszka.
  • Ostrowscy literaci.
  • Ostrowska oświata.
W zwiedzaniu miasta będą Państwu towarzyszyć wykwalifikowani przewodnicy PTTK. Za oprowadzanie po mieście PTTK nie pobiera opłat, gdyż program finansowany jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski. Jest on skierowany do wszystkich, którzy chcą poznać nasze miasto, niezależnie od miejsca zamieszkania. Zgłaszać się można telefonicznie ( tel. 62/3000074 ), e-mailem ( pttkostrow@interia.pl ) lub osobiście w biurze PTTK przy ul. Starotargowej 5.
Oddział jest czynny w godzinach :
poniedziałek – 9.00 – 17.00
wtorek – 10.00 – 19.00
środa – 9.00 – 17.00
czwartek – 10.00 – 19.00
piątek – 10.00 – 16.00

Ostrowski Trakt Kultury

Spacery po Ostrowskim Trakcie Kultury z przewodnikiem PTTK

Ostrowski Trakt Turystyczny

Punkt Informacji Turystycznej zaprasza do zwiedzania Ostrowskiego Traktu Kultury z przewodnikiem PTTK. W trakcie godzinnego spaceru zobaczycie Państwo najstarszą budowlę naszego miasta - szachulcowy kościół z 1778 r., budynek dawnej szkoły ewangelickiej z 1866 r., kamienicę z 1797 r. ostrowskiego burmistrza Kaspra Heinricha Gärtnera, neoromańską konkatedrę z 1907 r. z rzeźbami Władysława Marcinkowskiego i Marcina Rożka, budynek dawnego Królewskiego Katolickiego Gimnazjum z 1845 r., nazywanego Wielkopolską Szkołą Edukacji Narodowej, synagogę z 1860 r. w stylu mauretańskim, będącą ozdobą architektoniczną miasta. Poznacie także historię ostrowskiego ratusza i najstarszego cmentarza w Polsce, znajdującego się w naszym mieście. Dowiecie się jak dawniej spędzali czas mieszkańcy naszego miasta i goście w strzelnicy miejskiej oraz w teatrze, a także jakie wspomnienia z Ostrowa pozostały w pamięci i książkach pisarki Jadwigi Żylińskiej, która mieszkała w Ostrowie przy ul. Wrocławskiej.
Oferta skierowana jest do mieszkańców naszego miasta oraz turystów chcących zwiedzić Ostrów Wielkopolski, a także do szkół i placówek kulturalno – oświatowych.
Zgłoszenia przyjmowane będą w godz. 10.00 - 15.00 od poniedziałku do piątku pod nr telefonu: (62) 300 00 74, 535 183 138 oraz mailowo: pttkostrow@interia.pl
Istnieje również możliwość zwiedzania w niedzielę, pod warunkiem zgłoszenia do godz. 15.00 w piątek. Przewodnik będzie czekał na Państwa przed Oddziałem PTTK przy ul. Starotargowej 5 o godz. 13.00 w niedzielę, a w pozostałe dni zgodnie z ustaleniami podczas zgłaszania grupy.
Ilość godzin zwiedzania z przewodnikiem jest ograniczona i decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Informacje na temat Ostrowskiego Traktu Kultury znajdziecie Państwo na stronie : umostrow.pl w zakładce “Turystyka”.


Projekt jest finansowany ze środków budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowski Trakt Turystyczny - mapa
Pobierz ulotkę w formacie pdf: Ostrowski Trakt Kultury 
 


Ostrowski Trakt Turystyczny - QR audioprzewodnik
Zobacz również: Spacer po Ostrowie